5+1 útravaló a HVG Állásbörzére
Először mész állásbörzére? Összeszedtünk néhány praktikus tanácsot, amivel piacképesebbé teheted magadat az ország egyik legnagyobb álláskeresői rendezvényén! Muszkatal Zsófi, a Jobsgarden tanácsadója volt segítségünkre.
- Regisztráció
A HVG Állásbörze honlapján elérhető a regisztrációs felület, amelyen bárki regisztrálhat a CV-jvóével, aki ott lesz az eseményen. Ez gyakorlatilag kötelezően ajánlott kategória, mert a rendezvényen kiállító HR-esek is ezt az anyagot látják majd rólatok, ami nagyban segíti majd az álláskeresést. Érdemes az önéletrajzodat az állásbörzére nyomtatott formában is magaddal vinni.
- Tervezés
Álláskeresőként gondold végig, hogy ha logisztika vagy SSC területen keresgélsz az ajánlatok között, akkor azon belül mi az a terület, ami konkrétan érdekel. SSC-n belül a könyvelési terület vagy logisztikán belül mondjuk a fuvarszervezés? Ha már kész tervvel érkezel a standokhoz, akkor az meggyorsítja a folyamatot, így több céget tudsz meglátogatni, ezzel is növelve az elhelyezkedési esélyeidet. Mindez nagyon jó irány lehet és segít a tanácsadónak is a hatékonyabb iránymutatásban.
- CV tanácsadás
A CV tanácsadásra nem szabad üres önéletrajzzal érkezned! Ahogy a neve is sugallja: tanácsadás, amely nem arról szól, hogy a tanácsadóhoz üres papírral érkezel és megírja neked a CV-t. Ő abban tud segíteni, hogy a pozíciók megfelelő sorrendjét összeállítja, a szükséges vagy hiányos tapasztalatokat segít elhelyezni, ötleteket ad a megfelelő kép elhelyezésében, a végzettségek megfelelő kifejtésében. Ha ezek hiányoznak, akkor bizony a rendelkezésre álló 30 perc értelmetlen lesz.
- Csak bártan!
Elsőre talán félelmetesnek tűnhet a hatalmas csarnok tele standdal és emberekkel, de mindenki azért van ott, hogy a pályázóknak segítsen. Nincs más dolgod, mint összeszedni magad: bátran, határozottan, talpraesetten beleállni a helyzetbe és érdeklődni a profilodnak megfelelő állások felől.
- Felkészülten
Érdemes az állásbörze előtt egy kis piackutatást végezni a kiállító cégekről és felkészülni belőlük: péládul megnézni a honlapjukon a nyitott álláslehetőségeket. A börzén találkozhatsz HR-esekkel és közvetlenül nekik teheted fel a kérdéseidet vagy akár meg is pályázhatsz egy állást. Ma már az álláskeresés nem a klasszikus formában zajlik, nem elég a nagy állásportálokat végigböngészni. Sok cég a LinkedInen hirdet, vagy Facebookon, akadnak álláshirdetések az Instagramon, ezekre a felületeket is érdemes ránézni.
5+1. A mobilitás
Simán előfordulhat, hogy Budapestről Kecskemétre találsz magadnak jó lehetőséget. Érdemes már eleve átgondolni a lehetőségeket, hogy mennyire tudsz mobilis lenni és egy állásért akár vidékre költözni. Nálunk a Jobsgardennél gyakori, hogy Fejér megyéből akár Borsodba toborzunk, sokkal egyszerűbb az utad, ha már előre tudod, hogy meddig akarsz elmenni egy menő cég után.